3 דברים שכדאי לדעת לפני החלפת תשתיות במבנה

ישראל ידין קבלן רשום מס' 32008​

החלפת תשתיות במבנה זהו תהליך די מורכב אשר יכול להתמקד בכמה תשתיות בבת אחת או בתשתית אחת עיקרית. למשל, החלפת צינור מים ראשי או תשתית צנרת מים תתייחס לכל הקשור למים במבנה. דוגמה נוספת היא תשתית החשמל אשר נחשבת לעיקרית במרבית המבנים בארץ.

כשמעוניינים לבצע החלפת תשתיות חשמל או תשתיות מים צריך לקחת בחשבון כי מדובר בעבודת שיפוצים מורכבת המצריכה ביצוע ועבודה של אנשי מקצוע מנוסים ובעל הסמכה מתאימה. בכל מבנה, בין אם דירת מגורים או בית פרטי, יש צורך הכנה מוקדמת של תשתיות ופרוצדורה זו נעשית על ידי קידוח בטון במהלך הבנייה או במהלך השיפוצים שנעשים במבנה.

עבודות המערבות קידוח או ניסור בטון מחייבות ידע וניסיון מכיוון שמדובר בעבודה רצינית שאם לא ייחסו לה חשיבות שכזו, יכולה להוביל לבעיות בטיחות משמעותיות בהמשך.

בדקו אם יש צורך בהחלפת תשתיות במבנה מול גורם מקצועי

פעמים רבות אנשים נוהגים לחשוב כי יש צורך להחליף תשתיות במבנה על בסיס נוחות השימוש שלהם בתשתיות השונות.

למשל, אם זרם המים חלש מדי יש שיחשבו כי הבעיה היא נרחבת וחייבים לבצע החלפה של תשתית המים. כך גם לגבי תשתיות אחרות, לא תמיד הדייר ידע לקבוע מה הבעיה וכיצד ניתן לטפל בה. בשל כך, ההמלצה היא לשוחח עם אדם מנוסה ומקצועי כמו מהנדס מומחה שיוכל להגיע אל המבנה, לוודא את תשתיות המים, החשמל ועוד.

לאחר בדיקה מקיפה תוכלו לקבל מושג מדויק יותר על מצב התשתיות במבנה ולפיכך לקבל החלטה אם יש או אין צורך לבצע החלפה של התשתיות.

החלפת תשתיות במבנה על ידי איש מקצוע מוסמך מתחום הבטון

כפי שציינו קודם לכן, החלפת תשתיות במבנה תדרוש לעיתים עבודת ניסור או קידוח בבטון המבנה ליצירת פתח רחב יותר או למטרה אחרת. כך או כך, חשוב מאוד שהעבודה תעשה על ידי עובדים מקצועיים או חברה מוכרת מתחום הבטון. אנו ממליצים לוודא מול בעל העסק מספר נקודות, עוד בטרם הזמנת השירות והעבודה.

בדקו מולו אם יש לו את התעודות והאישורים לעסוק בעבודות בטון, וודאו כי הוא עסק בתחום בעבר ואפילו מומלץ לשוחח עם לקוחות קודמים שיוכלו להמליץ או לספק מידע נרחב יותר.

החלפת תשתיות מביאה ברוב המקרים לשיפור משמעותי במבנה אך זו פעולה שיכולה לקחת זמן ואם כבר מתחילים לבצעה ונכנסים לתהליך זה, כמובן שכדאי לעשות זאת עם חברה מקצועית ומוסמכת.

בחרו איש מקצוע לפי הקריטריונים הבאים :

מעבר לניסיון וותק בתחום, חשוב לבדוק גם מספר היבטים נוספים אצל בעל העסק כגון אמינות, המלצות קודמות על השירות או מהירות העבודה. בדקו כמה זמן לקח לו לבצע את העבודה והאם עמד בזמנים שהגדיר מראש.

ערכו סקר שוק, מומלץ להתעניין בהצעות המחיר השונות שיש כיום בשוק על מנת שבסופו של דבר תהיו מרוצים מהסכום שעליכם לשלם ותהיו משוכנעים כי קיבלתם הצעת מחיר הגונה.

שתפו את המידע עם מי שצריך:

לפרטים וקבלת מידע השאירו פניה:

בכל שאלה והתייעצות השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן